Uudised

Foto 31.12.2020

Mis kahjusid liikluskindlustus hüvitab ja kes selle lõpuks kinni maksab

Iga aasta saab üle 600 autojuhi kindlustusseltsilt tagasinõude ja need on juhtumid kui kas kehtiv liikluskindlustus puudub või on lahkutud sündmuskohalt lotuses, et kahju põhjustajat ei tuvastata. Keskimine liikluskindlustuse kahju on LKFi andmetel ligikaudu 1800 eurot, aga suuremate juhtumite korral ulatuvad kahjud sadadesse tuhandetesse. Kokkupõrked näiteks pääste või kiirabiautoga, mille puhul võib liikluskahju ulatuda mitmesaja tuhande euroni.

Loe rohkem
Foto 24.12.2020

Väiksemad liiklusõnnetused vormistage ilma politseita

Politsei ja Piirivalveamet ja LKF sõnul on 95% liiklusõnnetustest ilma inimkannatanuteta ja sel juhul on vägagi mõistlik õnnetus ise ära vormistada. Täita liiklusõnnetuse teate blankett, õnnetuspaigast ja osalenud sõidukitest teha video või fotod ning pöörduda kindlustuseltside poole. Sündmuskohale ei ole vaja kutsuda politseid, kui osapooled on liiklusõnnetuse ise vormistanud ning teele ei ole jäänud teisi ohustavaid objekte.

Loe rohkem
Foto 17.12.2020

Külmade ilmadega vajatakse rohkem autode käivitusabi

Temperatuuride langedes sagenevad probleemid autode käivitamisel ja seetõttu tuleks sõidukid varakult talveks valmis seada.
Tehke rehvivahetus õigeaegselt: suverehvide haardevõime väheneb juba nullilähedaste soojakraadide puhul. Teedele langenud lehed, sademed ja tugev tuul võivad eriti kulunud suverehvidega sõitmise teha ohtlikuks. Lamellrehvidega võib sõita aastaringselt ning naastrehve võib Eestis kasutada 15. oktoobrist.

Loe rohkem
Foto 13.10.2020

Mobiiltelefoni kasutamise kohta autoroolis olles

If Kindlustus viis läbi küsitluse autojuhtide seas, tuvastamaks palju inimesi on teadlikud oma harjumustest mobiiltelefoni kasutamisel autoroolis istudes.
Antud uuring viidi läbi Eestis, Lätis ja Leedus ning osalejaid oli ligi 1000 inimest igas riigis. Uuringust selgub, et koguni 68% vastanutest kasutab telefoni kas helistamiseks või navigeerimiseks, aga ka muusika kuulamiseks, veebilehtede sirvimiseks ja sõnumite saatmiseks.

Loe rohkem
Foto 16.09.2020

Elektritõukeratastega juhtunud õnnetuste arv suurenes

Politsei- ja Piirivalveameti statistika järgi kasvas elektritõukeratastega juhtunud õnnetusjuhtumite arv ligi kolm korda. Kui 2019 toimus 8 kuu jooksul 5 inimkannatustega õnnetust, siis käesoleval aastal on neid juba 14. Kindlustusseltsid näevad kasvu nii liikluskindlustuse kui ka õnnetusjuhtumikindlustuse alt. Põhiliselt toimuvad õnnetused ikka liiga suure kiiruse või selle tõttu et ei arvestata teiste liiklejatega.

Loe rohkem
© Aon Baltic. Kõik õigused kaitstud. Privaatsuspoliitika. Kasutustingimused. Aoni privaatsuspoliitika.