Foto 25.01.2024

Autovaliku ja kindlustuse algkursus

Uue auto soetamine on põnev ettevõtmine, kuid sellega kaasneb ka vastutus ning oluline osa sellest on autokindlustuse valimine. Kui oled noor ja alles alustav autojuht, võib see protsess tunduda keeruline ja segane. Ära muretse, oleme siin, et juhatada sind läbi selle algaja sõiduraja!

 

Esimese asjana peaksid mõtlema oma sõiduharjumustele ja vajadustele. Kas soovid kiiret ja sportlikku sõidukit või pigem mugavat pereautot? Igal autotüübil on omad eelised, võimsus ja kulud, mis mõjutavad ka kindlustusmakset. Näiteks võib sportauto olla kallim nii soetamisel kui ka kindlustamisel.

 

Kui oled auto valinud, on aeg mõelda kindlustuse peale. Liikluskindlustus on Eestis kohustuslik ning kaitseb sind ja teisi liiklejaid. Soovitame hoolikalt uurida erinevate kindlustuspakkujate pakkumisi ja võrrelda hindu ning tingimusi. Ära lase end häirida keerukatest mõistetest – küsi julgelt selgitusi!

 

Oluline on mõista ka erinevate katete tähendust. Näiteks hõlmab kaskokindlustus kahjustusi sinu autole, olenemata süüdlasest. See võib olla eriti kasulik algajale juhile, kuna õnnetusi tuleb ikka harjumatus liiklusolukorras ette. Samas võib kaaluda ka lisakaitset, nagu klaasikindlustus või pagasikindlustus.

 

Ära unusta ka oma sõiduoskusi arendada! Nii nagu sõitma õppimisega, saab ka kindlustustingimustega harjutada. Küsi nõu kogenud juhtidelt ja kindlustusnõustajatelt. Mida rohkem teadmisi ja kogemusi, seda kindlamalt saad valida endale sobiva auto ja kindlustuse.

 

Mäleta, et iga sõit algab esimesest sammust, ja see kehtib ka autode ja kindlustuse maailmas. Õpi, küsi, võrdle ja tee teadlikke valikuid.

 

Head sõiduteed!

© Aon Baltic. Kõik õigused kaitstud. Privaatsuspoliitika. Kasutustingimused. Cookie settings