Foto 11.01.2024

Katuselumest

Talve tulek toob kaasa mitmeid väljakutseid koduomanikele, sest lumega kaetud katused muutuvad potentsiaalseteks ohuallikateks. Kujutage ette, et talvine lumi on justkui kerge unistus, mis muutub hooleta jättes raskeks koormaks, mille all iga katus võib vajuda nagu kangelane pärast raskeid lahinguid. Jääpurikad räästastes aga moodustavad otsekui teravad mõõgad, mis varitsevad võimalust ründamiseks, kahjustades nii vara kui ka möödujaid.

 

Kui lumekihid katustel unarusse jätta, võib see muutuda sisemiseks ohuks, kui lumi hakkab katuse äravoolu ummistama nagu takistused eluteel. See on nagu looduslik ummik, mis võib tekitada veekahjustusi ja jätta koduomanikud seisma kui tee ääres hätta jäänud autod.

 

Õnneks pole ennetamine keeruline – katuste lumest puhastamine on justkui maagiline žest, mis hoiab ära katastroofid enne, kui need jõuavad kohale nagu talvine torm. Ja kui lumevaip on koristatud, võib kodukindlustus ja autokindlustus olla kuis lohutav sall, mis pakub turvalisust erinevate ootamatuste vastu, olles justkui soe embus külmade ilmaolude vastu. Hoolitsege oma kodu eest hästi, sest mõnikord on ohud varjatud just seal, kus neid otsida ei oska.

 

Näited sellest, mis võib juhtuda, kui lund ära ei koristata:

 

  1. Katusesurve ja vajumine: nagu ränk koorem, võib märkamatuks jäänud lumi muutuda sulamisel katusesurveks, mis vajutab konstruktsiooni alla.

 

  1. Ohtlikud jääpurikad: suured jääpurikad räästastes muutuvad potentsiaalseteks relvadeks, kukkudes alla ja tekitades tervisevigastusi või varakahjustusi.

 

  1. Sulamisvee kahjustused: koristamata lumi võib ummistada äravoolud, põhjustades sulamisvee sissetungi hoone sisemusse ja tekitades märkimisväärseid kahjustusi.

 

See artikkel valmis PZU kindlustuse uudise põhjal, mis on leitav seltsi koduleheküljel.

© Aon Baltic. Kõik õigused kaitstud. Privaatsuspoliitika. Kasutustingimused. Cookie settings