Foto 18.01.2024

Rehvieelistused

Kindlustusseltsi tehtud uuringust ilmnes, et sel aastal eelistab enamik Eesti juhte naastrehve, samas kui lamellrehve kasutab umbes kolmandik.

 

Eestlaste eelistused rehvide osas on viimastel aastatel muutunud. Kui paar aastat tagasi jagunesid eelistused ligikaudu võrdselt lamell- ja naastrehvide vahel, siis nüüd on naastrehvid kogunud populaarsust. Uuring näitas, et 62% Eesti juhtidest valib sel talvel naastrehvid, 36% eelistab lamellrehve ja 2% pole veel oma valikut teinud.

 

Ekspertide sõnul mõjutavad rehvivalikut mitmed tegurid, sealhulgas eelnevad talved ja piirkond, kus inimesed peamiselt sõidavad. "Varasemad soojad talved panid mõned autoomanikud eelistama lamellrehve, kuid viimasel kahel aastal oleme märganud, et enamik valib naastrehvid. Külmad ja jäised talved mõjutavad eriti maapiirkondades elavate inimeste eelistust naastrehvide kasuks, linnades on olukord võrdsem," selgitas ta.

 

Uuringust ilmnes, et naastrehvid on populaarsed kõigi vastanute gruppide seas sõltumata soost, vanusest, elukohast, rahvusest ja sissetulekust. Maapiirkondades usaldab naastrehve rohkem kui 71% uuringus osalenutest, samal ajal kui pealinnas ja teistes suuremates linnades valib naastrehve 55–57% vastanutest.

 

Eksperdid soovitavad talverehvid autole alla panna juba väiksemate plusskraadide juures, kuna need jäävad madalamatel temperatuuridel suverehvist elastsemaks ja tagavad parema haarduvuse. Teiste Balti riikide elanikud kasutavad naastrehve märksa vähem kui eestlased. Lätis on naastrehvid igal viiendal autol ja Leedus igal kümnendal autol. Samuti kasutavad lõunanaabrid universaalseid M/S-tähisega rehve talvel 23%, mida Eestis ei ole talvel lubatud kasutada. Lisaks sõidab 56% lätlastest ja 66% leedukatest lamellrehvidega.

 

Ära unusta soetada õiget kaskokindlustust ja uuri läbi rehve puudutavad tingimused või lisakatted.

 

Eestis, Lätis ja Leedus läbi viidud If Kindlustuse uuringus osales rohkem kui 1000 inimest igast riigist.

© Aon Baltic. Kõik õigused kaitstud. Privaatsuspoliitika. Kasutustingimused. Cookie settings