Uudised

Foto 21.09.2023

Kaskokindlustuse mõttekohad

Kaskokindlustus on üks esimesi asju, millele tuleb mõelda auto soetamisel. Samuti on see ainus kindlustusliik, mis katab sinu auto kahjud ka siis, kui sa olid liiklusõnnetuses süüdi.

Kuidas sõlmida kaskokindlustust ja milliseid lisakaitseid endale valida? Enne kindlustuse sõlmimist tasub kaaluda erinevaid stsenaariume ja mõelda, millist abi sa õnnetuse korral vajad. Kas soovid, et su kulud jääksid minimaalseks või oled nõus maksma väiksemat kuutasu, ent jätta suurem omavastutus? Kas soovid asendusautot remondi ajaks või kasutad pigem ühistransporti?

Loe rohkem
Foto 14.09.2023

Suveõnnetustest

Suvevaheaeg on möödunud, kus noored ja vanad nautisid oma vaba aega ning otsisid seiklusi. Mõnikord viis aga liigne enesekindlus või ohtude märkamata jätmine õnnetusteni. Allpool on mõned näited suveõnnetustest, mis ilmestavad seda, kui oluline on vara ja tervise kindlustamine,sealhulgas kaskokindlustus, eriti tuulepäisete noorte jaoks.

Loe rohkem
Foto 31.08.2023

Varasügisene reisilaine

Varasügis on ideaalne aeg, et põgeneda argirutiinist ja nautida puhkust mõnes kaunis reisisihtkohas üle maailma. Sellel aastaajal pakuvad paljud sihtkohad soodsaid hindu, meeldivat ilma ja vähem rahvamasse. Kui plaanite varasügiseks reisi, siis tasub kindlasti kaaluda mõnda järgmistest sihtkohtadest.

Loe rohkem
Foto 24.08.2023

Kaskokindlustuse kasud

Kaskokindlustus on termin, mida me tihti kuuleme seoses autokindlustusega. Kuid kust pärineb sõna "kasko" ja mida see täpselt tähendab? Sõna kasko" võib pärineda rootsi keelest, kus see tähendab kaitset" või kaitsekilpi". See väljend levis Põhjamaades ja sai autokindlustuse valdkonnas tuntuks kui täielik kasko katvus ehk kaskokindlustus. Kaskokindlustus katab laias valikus riske, mis võivad tekkida teie sõidukiga seotud kahjustuste korral, sealhulgas õnnetused, vargused, vandalism, tulekahju ja loodusõnnetused. Loomulikult erinevad tingimused ja katted vastavalt kindlustusseltsidele.

Loe rohkem
Foto 17.08.2023

Kindlusta oma ekstreemsed hobid

Ekstreemsport on adrenaliinirikas ja põnev tegevus, mis pakub reisijatele võimalust kogeda piire ületavaid elamusi ning avastada uusi väljakutseid. Kui olete ekstreemsporti harrastav reisisõber, on oluline kaaluda vastava kindlustuse vajalikkust, et kaitsta end ootamatute sündmuste eest ning tagada turvaline ja muretu seiklus. Tuntud ekstreemsportide hulka kuuluvad näiteks mägironimine, surfamine, langevarjuhüpped ja süsta- või kajakisõit. Neid sporte harrastatakse erinevates maailma paikades, mis pakuvad sobivaid tingimusi ja väljakutseid.

Loe rohkem
Foto 10.08.2023

Jalgrataste kindlustusest

Jalgratturite ja jalgratastega seotud liiklusõnnetused ja kukkumised on üsna tavalised, samuti ka vargused, mis võivad tekitada palju ebameeldivusi. Kuigi auto ja jalgratta kokkupõrkel hüvitab kahju tavaliselt auto kindlustus, on oluline valida õige kaitse ka teiste murede jaoks. Kui midagi juhtub jalgrattaga, on peamine mure tihti seotud vajaliku kindlustuse puudumisega või ebapiisava kindlustuskaitse valikuga. 

Loe rohkem
Foto 03.08.2023

Reisitõrke kaitse reisikindlustuses

Reisimine on põnev ja elamusterohke kogemus, kuid paraku võivad ette tulla ootamatud olukorrad, mis võivad põhjustada reisi ärajäämist või katkestust. Sellepärast on oluline kaaluda reisitõrkekindlustuse vajalikkust, mis aitab katta ootamatute sündmuste poolt tekitatud kulud ning tagada reisijale meelerahu. Reisitõrge võib juhtuda mitmel erineval moel. Üks levinumaid olukordi on lennu tühistamine või hilinemine.

Loe rohkem
Foto 27.07.2023

Kas autojuhid on liiga enesekindlad?

Eesti autojuhid on enesekindlad oma sõiduoskuste osas ning peavad ebatõenäoliseks, et nad ise võiksid avarii põhjustada. Suuremates linnades elavad noored juhid on eriti enesekindlad. See selgus läbiviidud uuringust, mis käsitles autojuhtide hirme ja kindlustusalaseid teadmisi. Uuringu tulemustest ilmneb, et 64% autojuhtidest kardab kõige rohkem avariisid, mis on teise juhi süül tekkinud. 

Loe rohkem
Foto 20.07.2023

Elektritõukerataste valitsusaeg

Aasta lõpus hakkab kehtima kohustuslik liikluskindlustus tõukeratastele, mis tagab paremad hüvitised jalakäijatele õnnetuse korral. Praegu on tõukeratta alla jäänud jalakäijal hüvitist saada keeruline. Elektritõukeratastega seotud õnnetuste arv kasvab pidevalt, sealhulgas juhtumid, kus nad sõidavad kõnniteel jalakäijale otsa. Detsembri lõpus jõustuv eurodirektiiv teeb elektritõukeratastele liikluskindlustuse kohustuslikuks, parandades kannatanute võimalusi kahju hüvitamiseks. Uued muudatused annavad ka kohalikele omavalitsustele täiendavaid õigusi, et kehtestada kiiruspiiranguid kergliikuritele.

Loe rohkem
Foto 14.07.2023

Nepaal: seiklushimuliste reisihuviliste jaoks

Nepaal, ümbritsetud lumistest mäetippudest, salapärastest templitest ja rikkalikust kultuuripärandist, on reisisihtkoht, mis pakub unustamatuid kogemusi ja seiklusi. See Lõuna-Aasia maa on tuntud oma maaliliste maastike, väljakutset pakkuvate matkaradade ja iidse kultuuri poolest. Kuid enne kui asute selle eksootilise riigi avastamisele, tasub meeles pidada, et reisikindlustuse sõlmimine on oluline, eriti kui külastate vähem tuntud paiku.

Loe rohkem
© Aon Baltic. Kõik õigused kaitstud. Privaatsuspoliitika. Kasutustingimused. Aoni privaatsuspoliitika. Cookie settings