Foto 14.09.2023

Suveõnnetustest

Suvevaheaeg on möödunud, kus noored ja vanad nautisid oma vaba aega ning otsisid seiklusi. Mõnikord viis aga liigne enesekindlus või ohtude märkamata jätmine õnnetusteni. Allpool on mõned näited suveõnnetustest, mis ilmestavad seda, kui oluline on vara ja tervise kindlustamine,sealhulgas kaskokindlustus, eriti tuulepäisete noorte jaoks.

  1. Tants autokatusel: 19-aastane noormees oli saanud hiljuti juhiload ja otsustas laenata isa auto, et minna sõpradega teise linna peole. Kuigi juht oli kaine nii peole minnes kui ka tagasiteel, juhtus õnnetus. Üks sõpradest otsustas sõidu ajal autos katusele ronida ja tantsida. Paraku libises ta kapotile, mis sai kahjustada. Õnneks jäi neiu ise terveks.
  2. Lahtise uksega kaubik: 20-aastane juhilubadega noormees sai öösel kella ühe paiku kõne sõpradelt, kes palusid tal neile järele tulla, kuna takso leidmine oli raske. Ta võttis isa väikekaubiku ja suundus sõprade poole. Tagasiteel otsustas üks sõpradest sõidu ajal küljeukse lahti tõmmata, et suitsu teha. Seejuures jäi juhi tähelepanu sõpradele tagaistmel ning ta pidi järsult pidurdama, mistõttu uks libises hooga kinni ja sai kahjustada. Inimesed ise õnnetuses vigastada ei saanud.
  3. Liiga suur auto: 20-aastane tudeng rentis matkaauto, et minna sõpradega Hiiumaad avastama. Ta ei olnud aga harjunud nii suure autoga sõitma ja alahindas selle mõõtmeid, sõites poeparklas teise auto otsa ja tekitades märkimisväärset kahju mõlemale autole. Õnneks hüvitati kahjud kaskokindlustuse kaudu.
  4. Salaja tsikli seljas: 16-aastane keskkooliõpilane otsustas salaja võtta isa mootorratta. Kuigi ta oli varem mõned korrad sõitnud, puudus tal piisav kogemus ja juhiluba. Ristmikul kaotas ta kontrolli mootorratta üle, kukkus ja sai tõsiseid vigastusi. Ka mootorratas sai kahjustada.
  5. Vettehüpe tundmatus kohas: 15-aastane gümnaasiumiõpilane otsustas sõpradega minna järve äärde. Hoolimata sellest, et nad ei tundnud ujumiskohta ega teadnud vee sügavust, otsustas ta kõrgelt kaldalt vette hüpata. Kahjuks arvestamata veesügavusega põrutas ta vastu põhja ja vigastas raskelt ennast. Õnneks oli ta kaetud õnnetusjuhtumikindlustusega.
  6. Purjekaga kividesse: 15-aastane keskkooliõpilane ja tema sõbrad otsustasid proovida purjetamist jahisadama lähedal asuvas väikepurjepaadis. Kahjuks polnud neil vajalikke oskusi ega kogemusi. Tuule tõusmisel kaotasid nad kontrolli paadi üle ja sõitsid kaldakividesse, tekitades suure kahju paadile.

Tegemist on vaid mõne näitega suveõnnetustest, mis võivad juhtuda ootamatult. Kuigi kindlustus ei kata alati kõiki olukordi, võib see siiski pakkuda kaitset ootamatuste vastu. Noortel tasub mõelda nii vara kui ka tervise kindlustamisele, sest õnnetusi võib juhtuda kõigiga. Samas on oluline meeles pidada, et kindlustus ei kata olukordi, kus juhtimisõigus puudub või õnnetus on põhjustatud raskest hooletusest."

Antud artikkel on koostatud ERGO kindlustuse artikli alusel ja see on leitav ERGO kodulehelt.

© Aon Baltic. Kõik õigused kaitstud. Privaatsuspoliitika. Kasutustingimused. Cookie settings