Foto 02.11.2023

Sagenenud vargused

Ootamatute varguste eest, mis on viimasel ajal sagenenud, kaitseb autoomanikku kaskokindlustus.

Tänavu esimesel poolaastal on varguste arv oluliselt kasvanud võrreldes eelmise aastaga ning see suundumus on murettekitav nii kindlustusseltside kui ka politsei andmete kohaselt. Varguste hulk on kasvanud hüppeliselt, millele viitavad mitmed näitajad. Näiteks juunis registreeris politsei 497 varguseid kaubandusettevõtetest, võrreldes eelmise aasta juuniga, mil neid oli 315. See tähendab, et kauplusevarguste arv kasvas aastaga lausa 57%. Lisaks on täheldatav varguste sagenemine kogu aasta vältel.

Selline vargustelaine on mõjutanud ka kindlustusfirmasid, kes on pidanud tegelema nii suurte kui ka väikeste kahjudega. Üks näide on juhtum, kus vargad ründasid kevadel jalgrattapoodi, lõid ukseklaasi sisse augu ja viisid kaasa kaks elektrijalgratast koguväärtusega 6000 eurot. Õnneks oli klient oma vara kindlustanud, ja kindlustus kattis tekkinud kahju.

Kahjuks ei piirdu vargused ainult kauplustega. Sel aastal on kindlustus tegelnud mitmete juhtumitega, kus kurjategijad on näiteks rünnanud veesõidukeid. Näiteks varastati ühelt kaatrilt kaks mootorijalga ja navigatsiooniseade, mille koguväärtus oli ligi 20 000 eurot. Veelgi murettekitavam on kaupluse juhtum, kust vargad varastasid tehnikat väärtuses 48 000 eurot, ja mis oli valve all. Ehkki turvamehed reageerisid kiiresti, jõudsid kurjategijad sündmuspaigalt põgeneda. Seega ei peleta mõningaid vargaid enam isegi korralikud turvameetmed.

Ehitusobjektidelt on samuti hakanud sagedamini kaduma kalleid tööriistu. Vargused sellistel objektidel on enamasti ette valmistatud ja hoolikalt planeeritud. Seetõttu on oluline, et ettevõtted ja omanikud vaataksid üle oma turvameetmed, sealhulgas signalisatsiooni ja valvefirma reageerimisaja.

Sõidukite vaatepunktist on kaskokindlustus selles kontekstis eriti oluline. Kaskokindlustus kaitseb teie sõidukit varguse ja vandalismi eest, samuti muude ootamatute sündmuste korral, näiteks liiklusõnnetuste või loodusõnnetuste puhul. Kui teie auto varastatakse või saab kahjustada varguse käigus, võib kaskokindlustus aidata hüvitada tekkinud kahju. Seega on oluline kaaluda kaskokindlustuse olemasolu, eriti kui elate või töötate piirkonnas, kus vargused on sagenenud või kus sellise pahateo risk on keskmisest kõrgem.

Kokkuvõttes on oluline olla teadlik varguste suurenenud riskist ja võtta vajalikke meetmeid oma vara kaitsmiseks. Turvalise kaskokindlustuse olemasolu võib olla suureks abiks ootamatuste korral ning aitab katta varguse või vandalismi põhjustatud kulud.

 

Antud artikkel on koostatud ERGO kindlustuse artikli alusel ja see on leitav ERGO kodulehelt.

© Aon Baltic. Kõik õigused kaitstud. Privaatsuspoliitika. Kasutustingimused. Aoni privaatsuspoliitika. Cookie settings