Foto 19.10.2023

Loodusõnnetused suurendavad reisikindlustuse olulisust

Viimaste aastate loodusõnnetused muudavad reisikindlustuse üha olulisemaks. Reisimine on alati olnud seiklus, mis toob kaasa uutmoodi põnevust ja ootamatuid avastusi, kuid hiljutised loodusõnnetused Tenerifel, Rhodosel ja Hawaiil on meile meelde tuletanud, et reisiplaane võivad mõjutada ka äärmuslikud ilmastikuolud ja nende tagajärjed. Kliimamuutused on teinud loodusõnnetused üha sagedasemaks ja intensiivsemaks ning see võib reisijatele tekitada ootamatuid probleeme, alates sellest, et reis tuleb üldse ära jätta, kuni olukorrani, kus inimesed leiavad end raskustes sihtriigist koju naasmisega.

Reisikindlustus on sellistes olukordades muutunud üha olulisemaks. Üha rohkem inimesi uurib, kas nende reisikindlustus hõlmab loodusõnnetustega seotud kulutusi ja kui kaugele ulatub kaitse nende ootamatute sündmuste korral. Õnneks võib hea reisikindlustus pakkuda turvalisust ja kaitset, eriti kui see on sõlmitud aegsasti ning hõlmab laiemat reisitõrke kaitset.

Üks näide sellest on juhtum 2019. aastal, kus üks eestlane oli registreerunud Austraalias toimuvale autoralli võistlusele fotograafina. Kahjuks tuli võistlus ulatuslike metsatulekahjude tõttu ära jätta. Õnneks oli tal aegsasti sõlmitud reisikindlustus ja valitud laiem reisitõrke kaitse, mis aitas tal katastroofi korral tekkinud kulud hüvitada.

Kahjuks jätavad paljud reisisellid kindlustuse ostmise viimasele minutile, arvates, et nad saavad sellega hakkama ka enne reisi algust. Kuid mõnes olukorras võib see olla liiga hilja. Kindlustuse ekspertide sõnul on alati nutikas osta reisikindlustus koos lennupiletitega. See tagab kõige parema kaitse ettenägematute olukordade vastu, nagu ootamatu haigestumine, looduskatastroofid või lennuplaani muutused. Kui lennupiletid on ostetud mitu kuud enne reisi, kuid kindlustus on sõlmitud alles päev või paar enne reisi algust, võib osa kaitsetest hakata kehtima alles teatud arv päevi pärast kindlustuse sõlmimist. Seega tasub kehtivust alati üle kontrollida.

Reisi planeerides on mõistlik uurida oma sihtkoha olusid, eriti välisministeeriumi Reisi Targalt leheküljel. Näiteks tasub teada, kas sihtkohas on metsa- või maastikupõlengute oht reisi ajal. Kindlustuskaitsed ja kindlustussummad tuleks valida, võttes arvesse reisi eripärasid ja sihtkoha tingimusi. Samuti on soovitatav salvestada kindlustusfirma abitelefoni number mobiiltelefoni, et seda vajadusel kiiresti leida ja kasutada.

Ühesõnaga, loodusõnnetuste tõttu tekkida võivad reisiprobleemid võivad olla ettenägematud ja kulukad, kuid sobiva reisikindlustusega saate reisimise turvalisemaks muuta ja end kaitsta ootamatuste eest.

 

Antud artikkel on koostatud ERGO kindlustuse artikli alusel ja see on leitav ERGO kodulehelt.

© Aon Baltic. Kõik õigused kaitstud. Privaatsuspoliitika. Kasutustingimused. Cookie settings