Foto 21.09.2023

Kaskokindlustuse mõttekohad

Kaskokindlustus on üks esimesi asju, millele tuleb mõelda auto soetamisel. Samuti on see ainus kindlustusliik, mis katab sinu auto kahjud ka siis, kui sa olid liiklusõnnetuses süüdi.

 

Kuidas sõlmida kaskokindlustust ja milliseid lisakaitseid endale valida?

Enne kindlustuse sõlmimist tasub kaaluda erinevaid stsenaariume ja mõelda, millist abi sa õnnetuse korral vajad. Kas soovid, et su kulud jääksid minimaalseks või oled nõus maksma väiksemat kuutasu, ent jätta suurem omavastutus? Kas soovid asendusautot remondi ajaks või kasutad pigem ühistransporti?

Nagu eelpool mainitud saab kaskokindlustusest kasu lõigata auto omanik, kes on ise õnnetuse põhjustaja. See tähendab, et kaskokindlustus, mida mõnikord nimetetakse ka autokindlustuseks, hõlmab liiklusõnnetusi, aga ka kuritegevust ja loodusjõudude põhjustatud kahjustusi, millega kasko haare ei piirdu. Leidub ka mitmeid lisakaitseid, millest mõni on sees, aga mõne peab juurde valima. Alljärgnevalt saate lühiülevaate põhilistest katetest ja lisakaitsetest, mis kaskokindlustusega kaasas käivad.

Autoabi: Autoabi tuleb appi ootamatute rikete või kahjude korral, kui sinu auto ei ole liiklusohutuse seisukohalt sõidukõlblik või ei ole võimalik ise edasi liikuda. Näiteks aitab see, kui su auto aku saab tühjaks või rehv läheb tee peal katki. See lisakaitse on tihti lisatud kõigile kaskokindlustuse poliisidele, mõnede seltside puhul vaikimisi..

Sõiduki uusväärtuse lisakaitse (kuni 1-aasta vanuse auto puhul): See kindlustuskaitse kehtib siis, kui su auto vastab teatud tingimustele, näiteks kui see on ostetud tootja volitatud esindajalt ja ei ole vanem kui üks aasta. Tavaliselt on ka piirangud auto läbisõidu ja omaniku vahetuste osas. Selle lisakaitse eesmärk on tagada, et sinu uue auto väärtus säiliks ka pärast õnnetust. Seda lisakaitset soovitatakse kõigile kaskokindlustuse klientidele.

Asendussõiduki kindlustus: See lisakaitse hüvitab asendusauto rentimise või ühistranspordi kulud vastavalt kindlustuspoliisis määratud limiidile. Kui sul on vaja igapäevaselt sõidukit, on see lisakaitse oluline, kuna võimaldab sul jätkata tavapärast elu isegi pärast õnnetust.

Juhi õnnetusjuhtumikindlustus: See lisakaitse hüvitab juhi kehavigastuse, trauma, invaliidsuse või surma korral seotud kulud. Kaskokindlustus katab tavaliselt ainult autoga seotud kulud, seega on see oluline lisakaitse juhtidele.

Omavastutuse vaba kahjukäsitlus: See lisakaitse võimaldab hüvitada ühe kindlustusjuhtumi ilma omavastutuse rakendamiseta, kui õnnetus on toimunud kahe sõiduki vahel ja on vastavalt seadustele registreeritud. Pigem soovitatav juhtidele, kes ei hooli, et kindlustusmakse oleks võimalikult väike, sest saavad õnnetuse korral kokku hoida mitusada eurot omavastutuse pealt.

Sõiduki remont tootja volitatud esinduses: Kui valite selle lisakaitse, teostatakse teie kindlustatud sõiduki remont ka pärast garantii lõppu tootja volitatud esinduses, kasutades uusi originaalvaruosi.

Kokkuvõttes on kaskokindlustus oluline, et kaitsta teie sõidukit erinevate ootamatuste eest. Enne poliisi sõlmimist tasub hoolikalt kaaluda, millised lisakaitsevalikud sobivad teie vajadustega kõige paremini.

Antud artikkel on koostatud BTA kindlustuse artikli alusel ja see on leitav BTA kodulehelt.

© Aon Baltic. Kõik õigused kaitstud. Privaatsuspoliitika. Kasutustingimused. Cookie settings