Foto 24.08.2023

Kaskokindlustuse kasud

Kaskokindlustus on termin, mida me tihti kuuleme seoses autokindlustusega. Kuid kust pärineb sõna "kasko" ja mida see täpselt tähendab?

Sõna kasko" võib pärineda rootsi keelest, kus see tähendab kaitset" või kaitsekilpi". See väljend levis Põhjamaades ja sai autokindlustuse valdkonnas tuntuks kui täielik kasko katvus ehk kaskokindlustus. Kaskokindlustus katab laias valikus riske, mis võivad tekkida teie sõidukiga seotud kahjustuste korral, sealhulgas õnnetused, vargused, vandalism, tulekahju ja loodusõnnetused. Loomulikult erinevad tingimused ja katted vastavalt kindlustusseltsidele.

Kaskokindlustuse eesmärk on pakkuda teile kaitset ootamatute kulude eest, mis võivad tekkida teie sõiduki kahjustuste korral. See hõlmab nii liiklusõnnetuste tagajärgi kui ka muid ootamatuid olukordi, mis võivad teie sõidukile kahju tekitada. Näiteks, kui teie auto satub liiklusõnnetusse, katab kaskokindlustus remondikulud või asendab kahjustatud sõiduki uuega. Samuti võib kaskokindlustus katta varguse või vandalismiga seotud kahjud ning muud ootamatud juhtumid, mis võivad teie sõidukile kahju tekitada.

Kaskokindlustuse olulisus seisneb selles, et see pakub teile meelerahu ja finantskaitset ootamatute sõidukikahjude korral. Õnnetused võivad juhtuda igal ajal ja igal pool ning nende tagajärjed võivad olla kulukad. Kaskokindlustus annab teile kindlustunde, et teie sõidukiga seotud kahjud saavad kiiresti ja tõhusalt lahendatud ning te ei pea muretsema kahjudega seotud kulude pärast.

Kaskokindlustuse valimisel on oluline lugeda hoolikalt kindlustuspoliisi tingimusi ja veenduda, et need vastavad teie vajadustele. Kontrollige, millised riskid on kaetud ja millised on välja jäetud. Samuti võite kaaluda täiendavaid kaskokindlustuse võimalusi, näiteks klaasikindlustus, mis katab auto klaasikahjud, või lisakindlustust varguse või vandalismi vastu juhul, kui see kaskopaketis kaetud ei ole.

Oluline on mõista, et kaskokindlustus on vabatahtlik kindlustusvorm, mis ei ole seadusega nõutud. Kuid see võib olla äärmiselt kasulik, eriti kui teil on uus või väärtuslik sõiduk. Kaskokindlustus annab teile täiendava kaitse ja võimaldab teil reageerida kiiresti ootamatutele sõidukikahjudele.

Kokkuvõttes võib öelda, et kaskokindlustus on oluline osa autokindlustusest, mis pakub laiaulatuslikku kaitset teie sõiduki ootamatute kahjude eest. See annab teile meelerahu, et teie sõidukikahjud saavad kiire ja tõhusa lahenduse ning te ei pea muretsema ootamatute kulude pärast. Olge hoolikas, valides kaskokindlustuse ja veenduge, et see vastab teie vajadustele ning pakub teile optimaalset kaitset.

Kasutage jepp.ee platvormil olevat kaskokindlustuse kalkulaatorit, et leida enda sõidukile parim pakkumine.

© Aon Baltic. Kõik õigused kaitstud. Privaatsuspoliitika. Kasutustingimused. Aoni privaatsuspoliitika. Cookie settings