Foto 28.09.2023

Ulmeline eritransport koju

Meditsiiniline eritransport Eestisse Aafrikast tõi kaasa üle 100 000 euro suurused kulud ühe kindlustusseltsi kliendile, kes sattus ootamatu ja tõsise haigestumise tõttu haiglaravile. See juhtum rõhutab, kui oluline on välisreisil olles omada sobivat reisikindlustust.

Välismaal võivad ootamatud juhtumid nagu õnnetused, haigustunnid, reisitõrked ja pagasikahjud, kergesti teie reisi katkestada. Kõige kulukamad nendest on sageli seotud tervisega, seetõttu on äärmiselt oluline, et teie reisikindlustuse summa oleks piisavalt suur, et katta võimalikud tervisega seotud kahjud. Ülaltoodud 100 000 eurost suurem kahjujuhtum on selle näiteks.

Lähiriikides reisides loodavad paljud inimesed Euroopa ravikindlustuskaardile ja jätavad seetõttu reisikindlustuse tegemata. See aga võib olla riskantne, kuna Euroopa ravikindlustuskaart hüvitab ainult osa kuludest ja kohalike riikide omaosalustasud jäävad teie kanda. Samuti ei kata see tavaliselt riikidevahelist meditsiinilist transporti ega täielikult ravimeid, mis võib viia väga suurte kuludeni. Ülaltoodud juhtumis moodustas meditsiinilise transpordi osa rohkem kui 100 000 eurost.

Reisikindlustuse olulisust rõhutab ka asjaolu, et mõnel juhul kattis ravikulud küll ravikindlustuskaart, kuid meditsiiniline eritransport tagasi kodumaale nõudis suuri summasid. Näiteks üks juhtum Rootsist, kus eritranspordi maksumus Eestisse ulatus 18 000 euroni. Seda ei pruugi inimene reisile minnes ette näha, eriti Rootsi-suguse riigi puhul, mis asub nii lähedal.

Kuigi Eestis oleme harjunud riikliku raviteenusega, on paljudes Euroopa Liidu riikides erahaiglad, mis ei aktsepteeri ravikindlustuskaarti ning nõuavad teenuste eest otse tasumist. See võib osutuda probleemiks, eriti populaarsetes turismipiirkondades, kus riiklikud raviasutused võivad olla kaugel.

Kokkuvõttes on reisikindlustus hädavajalik, kui soovite oma reisielamust kaitsta ebamugavate ootamatuste eest. See tagab, et olete kaitstud nii terviseprobleemide kui ka teiste ootamatute sündmuste korral, mis võivad teie reisi häirida. Ärge jätke reisikindlustust tähelepanuta, sest see võib olla teie turvalisuse ja heaolu seisukohast hindamatu."

 

Antud artikkel on koostatud PZU kindlustuse artikli alusel ja see on leitav PZU kodulehelt.

© Aon Baltic. Kõik õigused kaitstud. Privaatsuspoliitika. Kasutustingimused. Cookie settings