Foto 31.12.2020

Mis kahjusid liikluskindlustus hüvitab ja kes selle lõpuks kinni maksab

Iga aasta saab üle 600 autojuhi kindlustusseltsilt tagasinõude ja need on juhtumid kui kas kehtiv liikluskindlustus puudub või on lahkutud sündmuskohalt lotuses, et kahju põhjustajat ei tuvastata.

Keskimine liikluskindlustuse kahju on LKFi andmetel ligikaudu 1800 eurot, aga suuremate juhtumite korral ulatuvad kahjud sadadesse tuhandetesse.

Kokkupõrked näiteks pääste või kiirabiautoga, mille puhul võib liikluskahju ulatuda mitmesaja tuhande euroni.

Levinud on otsasõidud teepiiretele, liiklusmärkidele, haljasalade kahjustumised ning ka hoonetele ja rajatistele tekkinud kahjud. Seega ei pruugi olla kõige suuremad kahjud seotud sõiduki enda remondiga, vaid ümbritseva liiklusõnnetuse eels olukorra taastamisega.

Samuti juhtub õnnetusi tanklates, kus kiputakse tankimispüstoliga minema sõitma. Antud juhtudel oleks mõistlik sellest ka koheselt tanklapersonali teavitada, sest minema sõites esitatakse nõue seltsi poolt kahju tekitajale.

Igal liiklusregistrs registreeritud sõdukil või haagisel peab olema liikluskindlustus ja kasulik oleks seda aeg-ajalt ka kontrollida.

Antud artikkel on koostatud Eesti Liikluskindlustuse Fondi poolt ilmunud artikli alusel ja see on leitav LKFi kodulehelt.

© Aon Baltic. Kõik õigused kaitstud. Privaatsuspoliitika. Kasutustingimused. Cookie settings