Foto 12.10.2023

Liiklemisest välismaal

Kui plaanite autoga Euroopas reisida, peate arvestama, et sealsed liiklusreeglid ja -nõuded võivad Eestist omadest täiesti erineda. Enne teele asumist on oluline veenduda, et teie sõiduk on tehniliselt korras ja teil on kaasas vajalikud dokumendid. Vaadake üle ka oma liikluskindlustus ja kaskokindlustus.

Eestis piisab tavaliselt sellest, kui juhil on kaasas ID-kaart. Kuid välismaal, sealhulgas teistes Balti riikides ja Soomes reisides peate kindlasti kaasa võtma mitmeid dokumente, sealhulgas juhiload, auto registreerimistunnistuse ja kindlustusdokumendid. See tagab, et teil ei teki probleeme võõras riigis ja kultuuriruumis liigeldes.

Euroopa liiklusreeglid on üldiselt sarnased Eesti omadega, kuid on erinevusi, näiteks piirkiiruste ja alkoholi lubatud tasemete osas. Enne reisi on soovitatav tutvuda Euroopa Liidu liiklusreeglitega. Võite laadida alla ka nutitelefoni rakenduse GoingAbroad, mis annab teile teavet konkreetse riigi reeglite kohta.

Maksimaalne lubatud sõidukiirus varieerub riigiti märkimisväärselt. Näiteks on Rootsis väljaspool asulat kiirusepiirang 70 km/h ning kiir- ja ekspressmaanteedel võib sõita koguni kuni 110 km/h. Leedus on kruusateel kiiruspiirang 70 km/h ja Soomes asulavälistel teedel 80 km/h. Saksamaal võib asulavälisel teel sõita kuni 100 km/h ning kiir- ja ekspressmaanteedel on soovituslik kiirus 130 km/h. Isegi liiga aeglast sõitmist saab karistada. Reisil olles jälgige kindlasti liiklusmärke ja kohandage oma kiirust teeoludele vastavalt.

Mobiiltelefoni kasutamine ilma käed-vabad seadmeta on Euroopa Liidu teedel keelatud. Näiteks Iirimaal võib selle eest saada trahvi kuni 2000 eurot. Alkoholi tarvitamine enne autorooli istumist on samuti rangelt keelatud ja lubatud alkoholisisaldused veres ühtlustuvad Euroopas. Seega ei tohiks arvata, et Lõuna-Euroopas ollakse selle suhtes leebemad.

Oluline on veenduda, et teie sõiduk on tehniliselt korras ja et kaasas on kõik vajalikud dokumendid. Lisaks sellele võib olla kasulik omada kehtivat autokindlustust, mis pakub kaitset erinevate ootamatuste vastu. Kaaluge kaskokindlustuse lisakaitseid, nagu reisikatkestus, reisijate õnnetusjuhtumikindlustus ja haagisekindlustus, ning kaaluge pagasikindlustuse lisamist oma kindlustuspaketile. See tagab, et olete reisil olles hästi kaitstud.

 

Antud artikkel on koostatud PZU kindlustuse artikli alusel ja see on leitav PZU kodulehelt.

© Aon Baltic. Kõik õigused kaitstud. Privaatsuspoliitika. Kasutustingimused. Cookie settings