Foto 09.11.2023

Lamellrehvide võidukurss

Üha enam autojuhte Eestis eelistab talviseks sõiduks lamellrehve, näitab hiljutine küsitlus, mille viis läbi PZU Kindlustus ühismeedias. Umbes 60 protsenti küsitletutest eelistab lamellrehve, mis on märkimisväärne tõus võrreldes eelnevate aastatega.

Eelistus lamellrehvide kasuks on eriti märgatav linnades, kus enamik sõitudest toimub hästi hooldatud teedel. Samas, maal elavatele autojuhtidele ja teistele, kes puutuvad talvel kokku raskemate teeoludega, jäävad naastrehvid endiselt praktiliseks valikuks.

Küsitlus näitab selget muutust viimase kahe aasta jooksul, kus naastrehvid olid eelistatud. Praeguste tulemuste põhjal võib ennustada, et naastrehvide populaarsus on vähenemas, kuigi mälestused eelnevatest rasketest talvedest, kus naastrehvid tõestasid oma headust, mõjutavad endiselt mõningaid juhte.

Lisaks ökoloogilisele eelisele lamellrehvide puhul, mis ei kahjusta teekatet ega paiska õhku peenosakesi, tasub märkida, et lamellrehvidel on linnatingimustes paremad pidurdusomadused kui naastrehvidel. Kuid jäistes tingimustes võivad lamellrehvide pidurdusteekonnad olla pikemad, mistõttu on oluline sõidukiiruse ja pikivahe valik jäistel teedel.

Autojuhtide kommentaarid küsitluses rõhutasid nende eelistusi vastavalt oma sõidustiilile ja oludele. Näiteks linnas sõitvad autojuhid eelistavad lamellrehve, kuna need sobivad hästi linnatingimustesse. Maal elavad autojuhid ja need, kes sageli puutuvad kokku jäiste teedega, leiavad endiselt, et naastrehvid on paremad. Lastega pered ja need, kes tahavad olla eriti ettevaatlikud jäistes tingimustes, valivad naastrehvid.

Üldiselt näitab see küsitlus, et rehvide valik sõltub suuresti sõidutingimustest ja sõidustiilist ning mõlemal tüübil, lamellidel ja naastrehvidel, on oma eelised ja miinused. Enne talviste sõitude alustamist on oluline veenduda, et rehvid vastaksid nõutud mustrisügavusele ja oleksid tehniliselt korras.

Lõppkokkuvõttes on sõiduohutus ja sõidumugavus esmatähtsad, seega tuleks valida rehvid vastavalt oma isiklikele vajadustele ja sõidutingimustele ning vahetada need välja õigel ajal enne talve saabumist.

Külmema aja saabudes tasub üle vaadata ka oma liikluskindlustus ja kaskokindlustus, et muretumalt keerulisemate oludega sõita.

Antud artikkel on koostatud PZU kindlustuse artikli alusel ja see on leitav PZU kodulehelt.

© Aon Baltic. Kõik õigused kaitstud. Privaatsuspoliitika. Kasutustingimused. Cookie settings