Foto 17.12.2020

Külmade ilmadega vajatakse rohkem autode käivitusabi

Temperatuuride langedes sagenevad probleemid autode käivitamisel ja seetõttu tuleks sõidukid varakult talveks valmis seada.

Kuidas sõiduk talveks valmis seada

•    Tehke rehvivahetus õigeaegselt: suverehvide haardevõime väheneb juba nullilähedaste soojakraadide puhul. Teedele langenud lehed, sademed ja tugev tuul võivad eriti kulunud suverehvidega sõitmise teha ohtlikuks. Lamellrehvidega võib sõita aastaringselt ning naastrehve võib Eestis kasutada 15. oktoobrist.

•    Kontrollige üle tulede seisukord ning hoidke autos ühte sõidutulede tagavarapirni. Tasub ka meeles pidada, et liiklusseaduse kohaselt võivad eesmised udutuled põleda sõidu ajal koos esituledega vaid udust või sajust põhjustatud halva nähtavuse korral -selleks, et teised liiklejad näeksid sõidukit.

•    Hoidke auto aknaklaasid puhtad, kontrollige, et kojamehed töötavad korralikult ning paagis on talvine klaasipesuvedelik – eriti pimedal ajal on nähtavus oluline. Lumine auto tuleb enne sõitu puhastada – eriti hoolikalt tuleb puhastada esi- ja tagaklaas, küljeaknad ja peeglid. Autos peab olema korralik lumekraabits ja –hari.

•    Auto aku peab olema töökorras, lukud õlitatud ja uste tihendid külmumisvastase ainega kaetud.

Antud artikkel on koostatud PZU Kindlustuse uudise alusel ning täpsemat infot selle kohta leiad seltsi kodulehelt.

© Aon Baltic. Kõik õigused kaitstud. Privaatsuspoliitika. Kasutustingimused. Cookie settings