Foto 22.02.2023

Koolivaheajal tuleb taas reisilaine

Riigi aastapäeva ja koolivaheaja peatse saabumisega on taas inimestel reisimine päevaplaanis, olgu see siis suusapuhkus ja lumelauatamine mägedes või rannapuhkus lõunamaal. 

Viiendik eestlasi läheb või on läinud sel talvel puhkusereisile mägedesse või kuhugi lõunamaale. Loomulikult on peale keerulist pandeemiaaega reisimine jälle pildile kerkinud ja viimased kolm aastat on välisriigis puhkusereisil käijate hulk taas hoogsalt suurenenud. If kindlustuse läbi viidud uuringus leiti, et talvesporti harrastama minna soovivad kõigest 13% reisiplaanide tegijatest. Ülejäänud lähevad reisile teisel eesmärgil. 

Ehkki selgus, et sissetulek ja vanus mõjutavad reisiplaanide olemust, siis meeste ja naiste eelistuste erinevusi eriti pole. Sama koorus välja ka eestlaste ja teiste rahvuste eelistuste vahel. Talvespordile suunatud puhkused on märksa populaarsemad noorte seas ja soojas kliimas soovivad rohkem puhata vanemad kaasmaalased.
Reisil tekkivaid ootamatuid lisakulutusi aitab korvata reisikindlustus, mis pakub meelerahu ükskõik millisel reisil – alates töölähetusest kuni perepuhkuseni. Kindlustamine, antud juhul reisikindlustus, on igasuguse reisisihtkoha või plaani korral äärmiselt vajalik. Sellise kindlustuse maksumus sõltub erinevatest teguritest nagu sihtpunkt ja reisi pikkus, ent tegemata jätmine kätkeb endas suurt riski. Ikka juhtub, et reisitõrke või pagasiga seotud kahjud küündivad sadadesse ja tuhandetesse eurodesse, mis ootamatult on inimesele väga suur rahaline koormus.

Jepp.ee-s on olemas liiklus- ja kaskokindlustuse kõrval ka reisikindlustuse kalkulaator, mida kasutades saab leida enda jaoks parima pakkumise ja võrrelda kindlustuspakkujate hindu. Riskivabaks puhkuseks tasub jälgida, et tehtud kindlustus sisaldaks meditsiiniabikindlustust, pagasi kaotsimineku jaoks pagasikindlustust ja reisi hilinemise või ärajäämise jaoks reisitõrkekindlustust. Reisikindlustuse tasub sõlmida aegsasti, sest kindlustuskaitse ei pruugi hakata kehtima lepingu sõlmimisega samal ajal. Mõnikord toimub see alles kolme päeva möödumisel kindlustuses ostust.

Ei tasu ära unusta Ukrainasse, Valgevenesse ja Venemaale reisimise iseärasused, mis võivad kajastuda ka reisikindlustuse kättesaadavuses.

 

Antud artikkel on koostatud If kindlustuse uuringu alusel ja see on leitav Ifi kodulehelt.

© Aon Baltic. Kõik õigused kaitstud. Privaatsuspoliitika. Kasutustingimused. Cookie settings