Foto 18.05.2023

Karge eksootika

Karge eksootika

 

Mitte igaüks ei soovi soojemal ajal rännata… veel soojemasse kohta, vaid kiigata hoopis vähemtuntumatesse paikadesse, mis talvisel ajal on külastamiseks liiga pimedad.

Üks sellistest sihtkohtadest on väikesed saared Põhja-Atlandis, poolel teel Islandi ja Norra vahel, nimega Fääri saared. Kuigi tegemist on Taani Kuningriigi autonoomse territooriumiga, tunnevad saarte elanikud uhkust oma ainulaadse kultuuri üle. Fäärlastel on ka oma keel – fääri keel.

 

Fääri saared pakuvad kordumatut ja võrratut maastikku, kus on kõrgeid mägesid, dramaatilisi kaljusid, koske ja maalilisi kalurikülasid. Kevade lõpus ja suve alguses on saartel pehmed temperatuurid ja pikad päevavalgustunnid, mistõttu on see ideaalne aeg välitingimustes tegevusteks nagu matkamine, linnuvaatlus ja paadireisid. Hoolimata looduslikust ilust, on Fääri saared turistide ja külastajate poolt suhteliselt väheavastatud, mis annab igale uustulnukale võimaluse kogeda kohalikku kultuuri ja eluviisi.

 

Saared on rikkaliku ajaloo ja huvitavate traditsioonidega, sealhulgas unikaalse keele, muusika ja köögiga. Mõned Fääri saarte kohustuslikud vaatamisväärsused on Vestmanna dramaatilised kaljud, maaliline küla Saksun oma murukatteliste majadega, ajalooline Kirkjubøuri kirik ja muinasjutuline Múlafossuri kosk. Külastajad saavad osaleda ka kohalikel festivalidel ja sündmustel, näiteks juulis toimuval Ólavsøka tähistamisel, mis on suurim festival Fääri saartel. Selleks puhuks lokkavad kohalikud üle kõikide saarte Fääri pealinna Tórshavn´sse (tähenduselt muide: Thori sadam) ja tähistavad tähtpäeva võistluste, kontserdite ja traditsiooniliste tantsudega.

 

Väikeste järvede ja jõgedega piirkond võib tunduda küll karm ja kivine, ent peidab endas avastamata aardeid, põnevat ajalugu ja sõbralikke inimesi, kelle käest paluda vaadet selle peidetud maailma saladustele. Fääri saarte vapiloom on lammas ja kindlasti tasub kohalikelt küsida väikese vürtsiga küsimuse selle kohta, kas saarte nimi tähendab tõesti „Lambasaart“ ja kas kohalikud on seega „lambad“? Nali naljaks, ent kahtlemata on keeruline leida oma lähemast ringkonnast inimesi, kes Fääri saartel käinud oleksid, mistõttu muutuks iga mineja koheselt selle piirkonna eksperdiks.

 

Seda ja veelgi enamat silmas pidades pakuvad Fääri saared unikaalset ja väljaspool tavalist reisisihtkohta olevat võimalust kogeda kaunist loodust ja rikast kultuuripärandit seiklushimulisele ja originaalsele reisijale, kellele meeldib kodus jutustada lugusid kohtadest, kuhu vähesed on sattunud.

 

Olenemata sihtkohast ei tasu unustada reisikindlustuse olemasolu, mis tagab muretuma rändamise igas ilmapaigus. Jepp.ee reisikindlustuse kalkulaatoriga saate võrrelda kindlustusandjate pakkumisi ja valida neist endale välja sobivaim.

© Aon Baltic. Kõik õigused kaitstud. Privaatsuspoliitika. Kasutustingimused. Cookie settings